Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-25-20BC
CTV06RW-25-20BC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-25-20BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 30C MIXED SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-25-20BC.pdf
Availability of CTV06RW-25-20BC
QUANTITY
CTV06RW-25-20BC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-25-20BC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-25-20BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-25-20BC
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-25-20BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-25-20BC Details Description
Related parts for CTV06RW-25-20BC
DIODE GEN PURP 125V 200MA DO35 datasheet.pdf
CONN MOD 3POS FEMALE SMD datasheet.pdf
DEV KIT F220/221/226/230/231/236 datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16SOIC datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 150A DO214 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf