Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-25-24AC
CTV06RW-25-24AC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-25-24AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 24C 12#16 12#12 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-25-24AC.pdf
Availability of CTV06RW-25-24AC
QUANTITY
CTV06RW-25-24AC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-25-24AC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-25-24AC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-25-24AC
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-25-24AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-25-24AC Details Description
Related parts for CTV06RW-25-24AC
CONN S-RELIEF BLAC ZE 8 OR datasheet.pdf
RES 400 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
QUICK CLIP INSERTION TOOL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.02A 120 MOHM datasheet.pdf
EVAL BRD 1.2V 500MA LDO MIC94355 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf