Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-25-4PB-LC
CTV06RW-25-4PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-25-4PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 143C 48#20 8#16 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-25-4PB-LC.pdf
Availability of CTV06RW-25-4PB-LC
QUANTITY
CTV06RW-25-4PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-25-4PB-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-25-4PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-25-4PB-LC
Related LinksCTV06RW-, CTV06RW-25-4PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-25-4PB-LC Details Description
Related parts for CTV06RW-25-4PB-LC
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR RS-232MULTCH28TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-75VIN +/-24VOU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 5.00MM IDC datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 12POS datasheet.pdf