Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-11-19PE-P15
CTV07RW-11-19PE-P15 picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-11-19PE-P15
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP
Datasheet Download
CTV07RW-11-19PE-P15.pdf
Availability of CTV07RW-11-19PE-P15
QUANTITY
CTV07RW-11-19PE-P15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-11-19PE-P15
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-11-19PE-P15
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-11-19PE-P15
Related LinksCTV07RW-1, CTV07RW-11-19PE-P15 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-11-19PE-P15 Details Description
Related parts for CTV07RW-11-19PE-P15
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE TIE LOCK UV BLK 5.9 40LB datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf