Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-11-19SA-S15
CTV07RW-11-19SA-S15 picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-11-19SA-S15
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP
Datasheet Download
CTV07RW-11-19SA-S15.pdf
Availability of CTV07RW-11-19SA-S15
QUANTITY
CTV07RW-11-19SA-S15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-11-19SA-S15
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-11-19SA-S15
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-11-19SA-S15
Related LinksCTV07RW-1, CTV07RW-11-19SA-S15 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-11-19SA-S15 Details Description
Related parts for CTV07RW-11-19SA-S15
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT SQ FLANGE 19POS W/PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HDM DC STACKING MODULE PF 72CKT datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 300MHZ 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf