Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-13-35JD
CTV07RW-13-35JD picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-13-35JD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 22C 22#22D SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTV07RW-13-35JD.pdf
Availability of CTV07RW-13-35JD
QUANTITY
CTV07RW-13-35JD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-13-35JD
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-13-35JD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-13-35JD
Related LinksCTV07RW, CTV07RW-13-35JD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-13-35JD Details Description
Related parts for CTV07RW-13-35JD
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS YELLOW datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC HS SWITCH CURRENT SENSE 8SO datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
BLADE BRISTOL 0.07" 4" datasheet.pdf