Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-13-8P-LC
CTV07RW-13-8P-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-13-8P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 8C 8#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTV07RW-13-8P-LC.pdf
Availability of CTV07RW-13-8P-LC
QUANTITY
CTV07RW-13-8P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-13-8P-LC
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-13-8P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-13-8P-LC
Related LinksCTV07RW-, CTV07RW-13-8P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-13-8P-LC Details Description
Related parts for CTV07RW-13-8P-LC
RES SMD 178 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN SEC II 35 POS W/ LATCH datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 100X100X1MM datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 44 POSITION datasheet.pdf