Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-15-19PB-LC
CTV07RW-15-19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-15-19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 19C 19#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTV07RW-15-19PB-LC.pdf
Availability of CTV07RW-15-19PB-LC
QUANTITY
CTV07RW-15-19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-15-19PB-LC
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-15-19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-15-19PB-LC
Related LinksCTV07RW-1, CTV07RW-15-19PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-15-19PB-LC Details Description
Related parts for CTV07RW-15-19PB-LC
IDC CABLE-APK64A/ AE64M / X datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSP D LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 24LLP datasheet.pdf
CONN MINI OSP PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
20UF 16V 6.604X18.364 105C AXI datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf