Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-15-5SA-LC
CTV07RW-15-5SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-15-5SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 5C 5#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTV07RW-15-5SA-LC.pdf
Availability of CTV07RW-15-5SA-LC
QUANTITY
CTV07RW-15-5SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-15-5SA-LC
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-15-5SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-15-5SA-LC
Related LinksCTV07RW-, CTV07RW-15-5SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-15-5SA-LC Details Description
Related parts for CTV07RW-15-5SA-LC
RES SMD 15 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf