Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-15-97AB
CTV07RW-15-97AB picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-15-97AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTV07RW-15-97AB.pdf
Availability of CTV07RW-15-97AB
QUANTITY
CTV07RW-15-97AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-15-97AB
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-15-97AB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-15-97AB
Related LinksCTV07RW, CTV07RW-15-97AB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-15-97AB Details Description
Related parts for CTV07RW-15-97AB
CONN HEADER 9POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 15A RT ANGLE datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 70NS 36EDIP datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
OSC XO 4.608MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf