Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-19-18PC
CTV07RW-19-18PC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-19-18PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 18C MIXED(TWIN) PIN J/N RE
Datasheet Download
CTV07RW-19-18PC.pdf
Availability of CTV07RW-19-18PC
QUANTITY
CTV07RW-19-18PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-19-18PC
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-19-18PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-19-18PC
Related LinksCTV07RW, CTV07RW-19-18PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-19-18PC Details Description
Related parts for CTV07RW-19-18PC
IC 16BIT 4CH SERIAL ADC 16SSOP datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 1.8A 6WDFN datasheet.pdf
FUSE 200A 690V 1FU/90 AR UC datasheet.pdf
HEADER 5POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
GSKT FAB/FOAM 12.7X457.2MM DSHP datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf