Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-19-28AA
CTV07RW-19-28AA picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-19-28AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 PIN J/N REC
Datasheet Download
CTV07RW-19-28AA.pdf
Availability of CTV07RW-19-28AA
QUANTITY
CTV07RW-19-28AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-19-28AA
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-19-28AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-19-28AA
Related LinksCTV07RW, CTV07RW-19-28AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-19-28AA Details Description
Related parts for CTV07RW-19-28AA
IC ESCC 44PLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 15A TO3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 30 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 16QFN datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf
PE034012 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.8 OHM 10% 1000W datasheet.pdf