Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-25-4JC-LC
CTV07RW-25-4JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-25-4JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 143C 48#20 8#16 SKT J/N RE
Datasheet Download
CTV07RW-25-4JC-LC.pdf
Availability of CTV07RW-25-4JC-LC
QUANTITY
CTV07RW-25-4JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-25-4JC-LC
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-25-4JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-25-4JC-LC
Related LinksCTV07RW-, CTV07RW-25-4JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-25-4JC-LC Details Description
Related parts for CTV07RW-25-4JC-LC
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN STR PCB RCPT COAX SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RPS12G datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf