Amphenol Aerospace Operations CTVP00RQW-19-18SD-LC
CTVP00RQW-19-18SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RQW-19-18SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) SKT RE
Datasheet Download
CTVP00RQW-19-18SD-LC.pdf
Availability of CTVP00RQW-19-18SD-LC
QUANTITY
CTVP00RQW-19-18SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RQW-19-18SD-LC
Internal Part NumberEIS-CTVP00RQW-19-18SD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RQW-19-18SD-LC
Related LinksCTVP00RQW-, CTVP00RQW-19-18SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RQW-19-18SD-LC Details Description
Related parts for CTVP00RQW-19-18SD-LC
JACK SCREW HEX 4-40 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.65A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
TERMI-BLOK PCB MOUNT 35 18P. datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC DSP CAR RADIO 80QFP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 9.8A 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A ESV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf