Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-11-2BD
CTVP00RW-11-2BD picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-11-2BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 2C 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-11-2BD.pdf
Availability of CTVP00RW-11-2BD
QUANTITY
CTVP00RW-11-2BD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-11-2BD
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-11-2BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-11-2BD
Related LinksCTVP00R, CTVP00RW-11-2BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-11-2BD Details Description
Related parts for CTVP00RW-11-2BD
CONN HEADER 4POS 2MM RT ANG GOLD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI/SRL 200M 48-QFN datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 210NH 72A 0.22 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 1% 100W datasheet.pdf