Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-15-18JC-LC
CTVP00RW-15-18JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-15-18JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-15-18JC-LC.pdf
Availability of CTVP00RW-15-18JC-LC
QUANTITY
CTVP00RW-15-18JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-15-18JC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-15-18JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-15-18JC-LC
Related LinksCTVP00RW-, CTVP00RW-15-18JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-15-18JC-LC Details Description
Related parts for CTVP00RW-15-18JC-LC
RES SMD 1.62KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CORD 3COND BLK M/F ARGN 2.5M datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
LRG MINI-C M/F 25/C 18 AWG 35 FT datasheet.pdf
RES SMD 240M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf