Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-15-97P
CTVP00RW-15-97P picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-15-97P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-15-97P.pdf
Availability of CTVP00RW-15-97P
QUANTITY
CTVP00RW-15-97P Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-15-97P
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-15-97P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-15-97P
Related LinksCTVP00R, CTVP00RW-15-97P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-15-97P Details Description
Related parts for CTVP00RW-15-97P
IC ADC 14BIT SER/PAR 125M 48VQFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 24-TSSOP datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET 105POS R/A 3ROW GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
MICRO 25 F 12" YEL JACKS LP datasheet.pdf