Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-17-73P-P15AD
CTVP00RW-17-73P-P15AD picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-17-73P-P15AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 73C 73#23 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-17-73P-P15AD.pdf
Availability of CTVP00RW-17-73P-P15AD
QUANTITY
CTVP00RW-17-73P-P15AD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-17-73P-P15AD
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-17-73P-P15AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-17-73P-P15AD
Related LinksCTVP00RW-1, CTVP00RW-17-73P-P15AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-17-73P-P15AD Details Description
Related parts for CTVP00RW-17-73P-P15AD
IC VREF SHUNT 2.5V/7V TO92-3 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 18MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/REF 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
REPAIR KIT FOR 3K RECEPTACLES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT SKT datasheet.pdf