Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-17-73SE-S15AD
CTVP00RW-17-73SE-S15AD picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-17-73SE-S15AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-17-73SE-S15AD.pdf
Availability of CTVP00RW-17-73SE-S15AD
QUANTITY
CTVP00RW-17-73SE-S15AD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-17-73SE-S15AD
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-17-73SE-S15AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-17-73SE-S15AD
CTVP00RW-17-73SE-S15AD Details Description
Related parts for CTVP00RW-17-73SE-S15AD
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
RES 147 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf