Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-25-61PD-LC
CTVP00RW-25-61PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-25-61PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-25-61PD-LC.pdf
Availability of CTVP00RW-25-61PD-LC
QUANTITY
CTVP00RW-25-61PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-25-61PD-LC
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-25-61PD-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-25-61PD-LC
Related LinksCTVP00RW-, CTVP00RW-25-61PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-25-61PD-LC Details Description
Related parts for CTVP00RW-25-61PD-LC
BNC MALE 3LUG-3 ALLIGATOR CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN FFC VERT 25POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 315 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6POS .100 JUMPER 5.4 INCH datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.3A 910 MOHM TH datasheet.pdf
POT 75K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf