Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-25-61PD
CTVP00RW-25-61PD picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-25-61PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-25-61PD.pdf
Availability of CTVP00RW-25-61PD
QUANTITY
CTVP00RW-25-61PD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-25-61PD
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-25-61PD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-25-61PD
Related LinksCTVP00RW, CTVP00RW-25-61PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-25-61PD Details Description
Related parts for CTVP00RW-25-61PD
RES ARRAY 7 RES 56K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
MEMBER MODULE PIC16F870/F871 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 14.9NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 20.83MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT SNAP LOCK 9/16" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf