Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-11-99SA
CTVPS00RF-11-99SA picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-11-99SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 7C 7#20 SKT RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-11-99SA.pdf
Availability of CTVPS00RF-11-99SA
QUANTITY
CTVPS00RF-11-99SA Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-11-99SA
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-11-99SA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-11-99SA
Related LinksCTVPS00R, CTVPS00RF-11-99SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-11-99SA Details Description
Related parts for CTVPS00RF-11-99SA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 68POS datasheet.pdf
RES 7K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 50K RHEO 10DFN datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA/LCK 6CKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 13000UF 20% 16V FLATPCK datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CIR 24C 24#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 480VAC datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 9.3MP 34CDIP datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf