Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-19JN
CTVPS00RF-15-19JN picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-19JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 19C 19#20 SKT RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-19JN.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-19JN
QUANTITY
CTVPS00RF-15-19JN Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-19JN
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-19JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-19JN
Related LinksCTVPS00R, CTVPS00RF-15-19JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-19JN Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-19JN
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
CABLE DUCT 30MMX60MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 12pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROGR 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 44POS datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf