Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-35HE
CTVPS00RF-15-35HE picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-35HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 37C 37#22D PIN RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-35HE.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-35HE
QUANTITY
CTVPS00RF-15-35HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-35HE
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-35HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-35HE
Related LinksCTVPS00R, CTVPS00RF-15-35HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-35HE Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-35HE
CONN RCPT .100" 24POS TIN WW datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 5POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 950A datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 800MA 60 MOHM datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL 160MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf