Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-35SC-LC
CTVPS00RF-15-35SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-35SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 37C 37#22D SKT RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-35SC-LC.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-35SC-LC
QUANTITY
CTVPS00RF-15-35SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-35SC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-35SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-35SC-LC
Related LinksCTVPS00RF-, CTVPS00RF-15-35SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-35SC-LC Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-35SC-LC
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC VCO 2300-2450MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 8POS PCB TIN datasheet.pdf
RES 499 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf