Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-97SA-LC
CTVPS00RF-15-97SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-97SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 SKT RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-97SA-LC.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-97SA-LC
QUANTITY
CTVPS00RF-15-97SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-97SA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-97SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-97SA-LC
Related LinksCTVPS00RF-, CTVPS00RF-15-97SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-97SA-LC Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-97SA-LC
IC FPGA 342 I/O 484FBGA datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON LNBH23 datasheet.pdf
DIODE 4A 1000V KBU datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL LOW 20PPM datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% RADIA datasheet.pdf