Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-21-39HB
CTVPS00RF-21-39HB picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-21-39HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 37#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-21-39HB.pdf
Availability of CTVPS00RF-21-39HB
QUANTITY
CTVPS00RF-21-39HB Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-21-39HB
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-21-39HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-21-39HB
Related LinksCTVPS00R, CTVPS00RF-21-39HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-21-39HB Details Description
Related parts for CTVPS00RF-21-39HB
FIXED IND 1MH 20A 13 MOHM CHASS datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAR 24-QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 8.2K OHM 12SIP datasheet.pdf
RF ANT DUAL BAND STUB SMA datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 4" H2O 6SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
22UF 250V 9.53X55.5 AXI datasheet.pdf