Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-25-61SE-LC
CTVPS00RF-25-61SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-25-61SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 61C 61#20 SKT RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-25-61SE-LC.pdf
Availability of CTVPS00RF-25-61SE-LC
QUANTITY
CTVPS00RF-25-61SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-25-61SE-LC
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-25-61SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-25-61SE-LC
Related LinksCTVPS00RF-, CTVPS00RF-25-61SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-25-61SE-LC Details Description
Related parts for CTVPS00RF-25-61SE-LC
RELAY OPTO AC/DC 60V 500MA 4-DIP datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A WCSP4 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 42A 0.92 MOHM datasheet.pdf