Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-13-4SA
CTVS06RF-13-4SA picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-13-4SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 4C 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-13-4SA.pdf
Availability of CTVS06RF-13-4SA
QUANTITY
CTVS06RF-13-4SA Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-13-4SA
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-13-4SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-13-4SA
Related LinksCTVS06R, CTVS06RF-13-4SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-13-4SA Details Description
Related parts for CTVS06RF-13-4SA
IC SRAM 36KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC PLL CLK GEN 200MHZ 32VFQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 127.05VC P600 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 10VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 10W DO213AA datasheet.pdf