Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-15-18PD-LC
CTVS06RF-15-18PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-15-18PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-15-18PD-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-15-18PD-LC
QUANTITY
CTVS06RF-15-18PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-15-18PD-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-15-18PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-15-18PD-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-15-18PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-15-18PD-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-15-18PD-LC
TRANS 2PNP 120V 0.05A 6SMT datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 85MA 63V RAD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 530MA 580 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT OSD BRD VER 12" CBL 8-BUTTON datasheet.pdf
IC FPGA 352 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SST 8TSSOP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
64M DDR SDRAM X16 250MHZ 46NM datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf