Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-15-19JB-LC
CTVS06RF-15-19JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-15-19JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 19C 19#20 SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-15-19JB-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-15-19JB-LC
QUANTITY
CTVS06RF-15-19JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-15-19JB-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-15-19JB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-15-19JB-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-15-19JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-15-19JB-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-15-19JB-LC
IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.15A 5SON datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 800MA 599 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 500MA 250 MOHM datasheet.pdf