Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-15-35HN-LC
CTVS06RF-15-35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-15-35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 37C 37#22D PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-15-35HN-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-15-35HN-LC
QUANTITY
CTVS06RF-15-35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-15-35HN-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-15-35HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-15-35HN-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-15-35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-15-35HN-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-15-35HN-LC
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 15V SOT363 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY 4PDT 125VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
RES 1.75K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf