Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-19-32HN-LC
CTVS06RF-19-32HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-19-32HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 32C 32#20 PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-19-32HN-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-19-32HN-LC
QUANTITY
CTVS06RF-19-32HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-19-32HN-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-19-32HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-19-32HN-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-19-32HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-19-32HN-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-19-32HN-LC
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG YELLOW CC 13MM datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS SOT23-8 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER 4BA BRASS 1/4" datasheet.pdf
RES 470K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A 4SSON datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf