Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-19-35S
CTVS06RF-19-35S picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-19-35S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 66C 66#22D SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-19-35S.pdf
Availability of CTVS06RF-19-35S
QUANTITY
CTVS06RF-19-35S Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-19-35S
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-19-35S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-19-35S
Related LinksCTVS06R, CTVS06RF-19-35S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-19-35S Details Description
Related parts for CTVS06RF-19-35S
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/2.8V 10MLF datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 28DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADE7762 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS IDC 24AWG .156 datasheet.pdf
RES 82.0 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO262-3-1 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf