Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-23-53HC-LC
CTVS06RF-23-53HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-23-53HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 53C 53#20 PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-23-53HC-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-23-53HC-LC
QUANTITY
CTVS06RF-23-53HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-23-53HC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-23-53HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-23-53HC-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-23-53HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-23-53HC-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-23-53HC-LC
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 8-32 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.36 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 22.5UH SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf