Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-24S-LC
CTVS06RF-25-24S-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-24S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-24S-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-25-24S-LC
QUANTITY
CTVS06RF-25-24S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-24S-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-24S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-24S-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-25-24S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-24S-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-24S-LC
IC POT DGTL 10K 128POS SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN SOCKET 32POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CUT-OFF PLUNGER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 18POS datasheet.pdf