Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-37AA
CTVS06RF-25-37AA picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-37AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 39#16 PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-37AA.pdf
Availability of CTVS06RF-25-37AA
QUANTITY
CTVS06RF-25-37AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-37AA
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-37AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-37AA
Related LinksCTVS06RF, CTVS06RF-25-37AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-37AA Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-37AA
Crystal 111.0000kHz 100ppm 11pF 12 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
A5 INDEX POSITION DRIVE SINGLE datasheet.pdf
SL-SMT5.00/06/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT CYCLONE IV GX datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf