Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-37JA-LC
CTVS06RF-25-37JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-37JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-37JA-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-25-37JA-LC
QUANTITY
CTVS06RF-25-37JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-37JA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-37JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-37JA-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-25-37JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-37JA-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-37JA-LC
IDC CABLE - CSC20G/AE20G/CSC20G datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 30MA 650 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
VOLT 100:1 PROBE RED 200MHZ 1.2M datasheet.pdf
CONN HEADER 2.54MM 26POS GOLD datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 0.25% 0.15W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 500MW SOD123 datasheet.pdf