Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-15-18HB-LC
CTVS07RF-15-18HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-15-18HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C 18#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-15-18HB-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-15-18HB-LC
QUANTITY
CTVS07RF-15-18HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-15-18HB-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-15-18HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-15-18HB-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-15-18HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-15-18HB-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-15-18HB-LC
RES SMD 15 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERM NTC 82OHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 50ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
VARISTOR 35V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
RES 300K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf