Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-15-19PD-LC
CTVS07RF-15-19PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-15-19PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 19C 19#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-15-19PD-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-15-19PD-LC
QUANTITY
CTVS07RF-15-19PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-15-19PD-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-15-19PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-15-19PD-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-15-19PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-15-19PD-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-15-19PD-LC
CAP ALUM 33000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
H DISTRIBUTOR 6-10MM INLINE 4POS datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf