Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-15-5JE-LC
CTVS07RF-15-5JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-15-5JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 5C 5#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-15-5JE-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-15-5JE-LC
QUANTITY
CTVS07RF-15-5JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-15-5JE-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-15-5JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-15-5JE-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-15-5JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-15-5JE-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-15-5JE-LC
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP MICA 0.015UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.2A 21 MOHM SMD datasheet.pdf