Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-15-97HA
CTVS07RF-15-97HA picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-15-97HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-15-97HA.pdf
Availability of CTVS07RF-15-97HA
QUANTITY
CTVS07RF-15-97HA Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-15-97HA
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-15-97HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-15-97HA
Related LinksCTVS07RF, CTVS07RF-15-97HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-15-97HA Details Description
Related parts for CTVS07RF-15-97HA
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS .093 PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC REG BCK SEPIC 3.3V 1.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16SO datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 60MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf