Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-15-97SA-LC
CTVS07RF-15-97SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-15-97SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-15-97SA-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-15-97SA-LC
QUANTITY
CTVS07RF-15-97SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-15-97SA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-15-97SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-15-97SA-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-15-97SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-15-97SA-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-15-97SA-LC
CAP CER 680PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 60V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 2.67MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC DDR 128M 166MHZ 66TSOP datasheet.pdf