Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-19-11P
CTVS07RF-19-11P picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-19-11P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 11#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-19-11P.pdf
Availability of CTVS07RF-19-11P
QUANTITY
CTVS07RF-19-11P Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-19-11P
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-19-11P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-19-11P
Related LinksCTVS07R, CTVS07RF-19-11P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-19-11P Details Description
Related parts for CTVS07RF-19-11P
LABEL S LAM VNL VIO 2.00 X 1.50" datasheet.pdf
RES SMD 2.74 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW OPEN ASSY 10 COL datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 11POS datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
FILT DSUB 15POS M-F ADPTR datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 10C BRAID 300V datasheet.pdf