Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-19-11SB
CTVS07RF-19-11SB picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-19-11SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 11#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-19-11SB.pdf
Availability of CTVS07RF-19-11SB
QUANTITY
CTVS07RF-19-11SB Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-19-11SB
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-19-11SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-19-11SB
Related LinksCTVS07RF, CTVS07RF-19-11SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-19-11SB Details Description
Related parts for CTVS07RF-19-11SB
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
HDR RA DR .100 GP datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf