Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-25-61HA-LC
CTVS07RF-25-61HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-25-61HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 61C 61#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-25-61HA-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-25-61HA-LC
QUANTITY
CTVS07RF-25-61HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-25-61HA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-25-61HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-25-61HA-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-25-61HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-25-61HA-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-25-61HA-LC
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 12V 0.25A datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT STR PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 8100UF 35V SCREW datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 4.0625MHZ CMOS SMD datasheet.pdf