Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-25-8PE
CTVS07RF-25-8PE picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-25-8PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-25-8PE.pdf
Availability of CTVS07RF-25-8PE
QUANTITY
CTVS07RF-25-8PE Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-25-8PE
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-25-8PE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-25-8PE
Related LinksCTVS07R, CTVS07RF-25-8PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-25-8PE Details Description
Related parts for CTVS07RF-25-8PE
RES CHAS MNT 2.5K OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% 1210 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 0.523 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 614 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 375 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf