Crystek Corporation CVCO33CL-0125-0200
CVCO33CL-0125-0200 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO33CL-0125-0200
Brief Description
OSC VCO 125-200MHZ SMD .3X.3"
Datasheet Download
CVCO33CL-0125-0200.pdf
Availability of CVCO33CL-0125-0200
QUANTITY
CVCO33CL-0125-0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO33CL-0125-0200
Internal Part NumberEIS-CVCO33CL-0125-0200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVoltage Controlled Oscillators (VCO) Selection Techniques Overview
RoHS InformationCVCO33 Certificate of Compliance
Standard Package5
Category Crystals and Oscillators
FamilyVCOs (Voltage Controlled Oscillators)
SeriesCVCO33
PackagingCut Strip
Frequency Range125 ~ 200MHz
Frequency - Center162.5MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 6 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max15mA
Kvco (MHz/V)3
Power (dBm)5 ±5
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-100
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case12-QFN, Variant
Size / Dimension0.300" L x 0.300" W (7.62mm x 7.62mm)
Height0.079" (2.01mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO33CL-0125-0200
Related LinksCVCO33CL-, CVCO33CL-0125-0200 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO33CL-0125-0200 Details Description
Related parts for CVCO33CL-0125-0200
HOLDER BATT 4AA PC MNT W/COVER datasheet.pdf
IC XDCP 3-WIRE 32-TAP 10K 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM .1W ROUND datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 24 (17 + 7 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf