Crystek Corporation CVCO55BE-2130-2220
CVCO55BE-2130-2220 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55BE-2130-2220
Brief Description
OSC VCO 2130-2220MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55BE-2130-2220.pdf
Availability of CVCO55BE-2130-2220
QUANTITY
CVCO55BE-2130-2220 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55BE-2130-2220
Internal Part NumberEIS-CVCO55BE-2130-2220
PackagingCut Strip
Frequency Range2130 ~ 2220MHz
Frequency - Center2175MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-12
Icc Max25mA
Kvco (MHz/V)3
Power (dBm)0 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-101
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.150" (3.81mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55BE-2130-2220
Related LinksCVCO55BE-, CVCO55BE-2130-2220 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55BE-2130-2220 Details Description
Related parts for CVCO55BE-2130-2220
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR OLS426 datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 425V RADIAL datasheet.pdf
RES 50M OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 114 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 11A TO220SIS-3 datasheet.pdf