Crystek Corporation CVCO55CC-0805-0815
CVCO55CC-0805-0815 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-0805-0815
Brief Description
OSC CRO 0805-0815 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-0805-0815.pdf
Availability of CVCO55CC-0805-0815
QUANTITY
CVCO55CC-0805-0815 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-0805-0815
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-0805-0815
Standard Package1
PackagingCut Strip
Frequency Range805 ~ 815MHz
Frequency - Center810MHz
Tuning Voltage (VDC)0.3 ~ 4.7 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max30mA (Typ)
Kvco (MHz/V)0.1
Power (dBm)-5.0 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-124
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-0805-0815
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-0805-0815 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-0805-0815 Details Description
Related parts for CVCO55CC-0805-0815
RES SMD 143 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 24POS .156 GREEN datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 15"L X 10"W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X5R 2.2レF 16V datasheet.pdf